(Banner will apear here)

Beautiful Kabbalah Jewelry Judaicawebstore.com

הרפואה בישראל - כתבות רפואיות

רפואת ילדים: ראיון עם פרופ' פרנסיס מימוני

"בפעם הראשונה שראיתי תינוק פג שפוקח את עיניו ידעתי שאני הולך להיות רופא ילדים". פרופ' פרנסיס מימוני מנהל אגף הילדים של בית החולים 'שערי צדק' הינו רופא ילדים מהזן הנכחד: אנושי, ססגוני ואוהב ילדים בלב ונפש. בשיחה מיוחדת ל'בריא לדעת' הוא מספר על דרכו בעולם הרפואה, הייחוס המשפחתי המחייב והחזון שהוא מנסה לקדם במסגרת 'שערי צדק': בית חולים ירושלמי שכולו מוקדש לילדים.

המשך...

רפואת ילדים: ראיון עם פרופ' יונה אמיתי

מהן המחלות שתוקפות את הילדים? האם יש סיכון במתן חיסונים? האם יש מקום לרפואה משלימה במחלות ילדים? האם אפשר למנוע מומים מולדים? ואיזו טענות יש לו על מדיניות המדינה ביחס לחינוך לבריאות מונעת אצל ילדים? כל אלה ועוד בריאיון מיוחד עם פרופ' יונה אמיתי יו"ר החברה הישראלית לרפואת ילדים בקהילה ורופא ילדים במרפאות "מכבי" ו"מאוחדת" בירושלים.

המשך...

רפואת ילדים: דרכים למניעה ולטיפול בשפעת

כל חורף עם נקישת גשמי היורה מגיעה גם מחלת השפעת התוקפת בעיקר ילדים ומבוגרים - להומיאופתיה יש גם כאן מה לומר. על הדרכים למניעה ולטיפול בשפעת ועל הטיפול בחדר המלח.

המשך...

רפואת ילדים: איך נערכים מול מחלות החורף

גשמי היורה מבשרים בכנפיהם לא רק את ברכת הגשמים והשפע אלא גם מקור דאגה לאמהות וילדיהם. הצטננות, התקררות, שפעת וירוסים וחיידקים - איך נערכים מול מתקפת מחלות החורף, למה הם מופיעות רק עם נקישות הגשם, מה עושים ומה לא עושים מולם. פאנל המומחים של 'בריא לדעת' הכולל את פרופ' פרנסיס מימוני משערי צדק, ד"ר איציק לוי ופרופ' שי אשכנזי ממרכז שניידר לרפואת ילדים עונים על כל השאלות העולות שוב ושוב מידי חורף.

המשך...

רפואת ילדים: עקרונות התפתחות הילד

הצמיחה וההתפתחות של הילד הינה בדרך כלל בעלת דפוס קבוע אך חשוב לעקוב ולשים לב. פרופ' משה פיליפ ממרכז שניידר לרפואת ילדים מסביר את עקרונות התפתחות הילד מהיותו עובר ועד לסיום תהליך הגדילה ומה קורה כאשר התהליך משתבש. על הסיבות לעיכוב ההתפתחות והקומה הנמוכה ודרכי הטיפול.

המשך...

רפואת ילדים: מחלת השעלת חוזרת

מחלת השעלת היוותה בעבר מחלה קטלנית שהייותה הגורם העיקרי בתמותה תינוקות וילדים. לאחר שמשרד הבריאות הנהיג חיסון שניתן לכל ילד בישראל נעלמה המחלה אך בשנים האחרונות נראה שהמחלה שבה להכות ונרשמו רק בשנה החולפת כ-1700 מקרים ואף מקרי תמותה ל"ע. מה שיותר גרוע שהמחלה שינתה פניה והיא עתה קשה לעיתים לאבחון. ד"ר יצחק סרוגו על הסכנה הישנה-חדשה והדרכים להתמודד עימה.

המשך...

גילויים אודות כירורגיה פלסטית

ד"ר ביאנקה רוזנברג הגן: 'ניתוחי מתיחת פנים רבים מדי עלולים להפוך נשים לנכות ניתוח פלסטי! מספיק רק פעם או פעמיים בחיים'

'ניתוח פלסטי שנועד לגרום אושר לאדם הוא לעתים כמו הצלת חייו – אולם יש מנתחים שמגזימים'

'כירורגים פלסטיים ישראלים הם בעלי סטנדרטים בינלאומיים גבוהים'

כמה מתיחות פנים על אישה לעבור במהלך חייה? באיזה גיל יש לבצע מתיחת פנים? אלו הן רק כמה מן השאלות שבהן דנה ד"ר ביאנקה רוזנברג הגן, כירורגית פלסטית ישראלית מהשורה הראשונה, בראיון נרחב וגלוי לב עם ישראקסט. לד"ר רוזנברג הגן, שהתמחתה בכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי מונטיפיורי-אינשטיין בניו יורק, מציעה גם עצות לגברים ולנשים, ובכלל זה חולי סרטן השד.

המשך...

מחלה ושמה השמנת יתר

השמנת יתר לא רק מביאה בכנפיה הפרעות לוואי חברתיות ופסיכולוגיות, ואינה רק גורמת למחלות קשות, אלא היא עצמה יכולה להיות מוגדרת כמחלה. עם כל חומרת התוצאות של תופעת ההשמנה, ידה של הרפואה המקצועית קצרה מלהושיע ואל לה להיות הכתובת היחידה לפתרון התופעה. "פתרונות יש, אך לשם ביצועם יש צורך בהתגייסות כללית גורפת של השלטונות, תעשיית המזון, הפרסומאים, איגודי הרופאים ואנו עצמנו".

המשך...

בדיקות מוקדמות ללב בריא

גם אם אתם שומרים בקנאות על הבריאות או מתחבאים מאחורי פלאפל ובורקסים, מה שחשוב באמת הוא הלב שלכם. בשביל זה המציאו את האבחון המוקדם. אילו בדיקות חשוב לעשות ומתי, ומה עושים כשהתוצאות לא מי יודע מה. מידע לתשומת לבכם.

המשך...

עישון - סכנה ללב

עישון הסיגריה הינו אחד הגורמים המרכזיים לנזק ללב ונוטל את חייהם של 5 מיליוני אנשים ברחבי העולם. המעשן מקדים את הסכנה ללקות בלב בארבע עשרה שנה מוקדם יותר מזה שאינו מעשן. מן הראוי לשנן את האמירה “ונשמרתם מאוד לנפשותיכם”, ולא להיגרר לעישון מגיל צעיר.

המשך...

לקחת ללב

הקשר בין הרגש ללב, בין רגשות חיוביים ללב בריא יותר, הינו קשר שהוכח בעשרות מחקרים ובניסיון של אלפי שנים. רגשות חיוביים מסייעים לשמור על פעילות לב תקינה ורגשות שליליים כמו כעס, דיכאון וצער פוגעים בו. אופיר פוגל, נטרופת וממחברי הספר “הלב- המדריך המלא לבריאות ולשיקום”, מסביר איך ניתן להשפיע על הלב באמצעות רגשות חיוביים, ומה חמשת העיקרים לשמירה על לב שמח ובריא יותר.

המשך...

איך למנוע התקף לב

גם אם אתה בריא, את הכתבה הזו כדאי שתקרא. בניגוד למה שנהוג לחשוב, כבר מגיל צעיר יש לשים לב לגורמי הסיכון, לאמץ אורח חיים בריא ולהכיר את הסכנות. פרופ’ צבי ורד מהמרכז הרפואי אסף הרופא מסביר.

המשך...

שיקום הלב - ישראל בחזית

במחקר שנערך בתל השומר הושגו תוצאות מדהימות: חולי לב שהטיפול התרופתי כבר לא סייע להם והיו מועמדים להשתלת לב, התרפאו לאחר שעברו תהליך שיקום לב. פרופ’ יהודה אדלר מספר על התחום החלוצי של שיקום הלב ההולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות, כשישראל ניצבת בחזית.

המשך...

דמעות בלי בכי

הילד לא עצוב ולא בוכה אבל בעיניו מופיעות דמעות ללא סיבה. מדוע? מה עושות הדמעות ומה יכולה להיות הסיבה לדלקות העיניים שמופיעות אצל הילד כל שני וחמישי? איך צינורות הדמע נסתמים ומהן השיטות לפתיחתם? להורים לילדים דומעים

המשך...

עין יבשה Dry Eye

תסמונת העין היבשה נפוצה למדי בגיל המבוגר אך יכולה להופיע גם בגיל הצעיר. החדשות הרעות הן שלא ניתן למנוע את התופעה, החדשות הטובות הן שבאמצעות שינוי הרגלי חיים ניתן לטפל בבעיה. על עיניים יבשות - הבעיה, הסיבה והטיפול.

המשך...

לשמור על הצלילות

"חוששים מקטרקט בגיל מבוגר? היזהרו כבר היום מקרני השמש!" אחת ממחלות העיניים הנפוצות בגיל המבוגר הינה מחלת הקטרקט הגורמת לעכירות עדשת העין. ממה היא נובעת, איך מונעים אותה אותה ומתי מומלץ לטפל בה באמצעות ניתוח - פרופ' איתן בלומנטל מבית החולים הדסה עין כרם, מסביר.

המשך...

גלאוקומה - בלי הודעה מוקדמת

גלאוקומה הינה מחלה שכיחה הנובעת מלחץ תוך-עיני גבוה הגורם לפגיעה בעצב-הראייה וכתוצאה מכך גם בשדה-הראייה. מחלת הגלאוקומה מהווה אתגר טיפולי בגלל המורכבות של המחלה ובגלל מספר מאפיינים ייחודיים לה.  כאן אנסה לתאר בקצרה את המחלה ואת השיקולים אודות הדרך המתאימה לטיפול בחולים שונים הסובלים מגלאוקומה.

המשך...