(Banner will apear here)

Beautiful Kabbalah Jewelry Judaicawebstore.com
גודל הטקסט:

רפואת ילדים: דרכים למניעה ולטיפול בשפעת

כל חורף עם נקישת גשמי היורה מגיעה גם מחלת השפעת התוקפת בעיקר ילדים ומבוגרים - להומיאופתיה יש גם כאן מה לומר. על הדרכים למניעה ולטיפול בשפעת ועל הטיפול בחדר המלח.

תקופת הסתיו והחורף מאופיינות בהגברת התחלואה בקרב כל הגילאים, אך בראש ובראשונה בקרב אנשים מבוגרים וילדים. יתכן שבתקופה זו חלה ירידה כללית ודרמטית במערכת החיסונית של הגוף או התגברות לא פחות דרמטית בתוקפנות גורמי המחלות- חיידקים ווירוסים למיניהם. לא בלתי נמנע שחברו כאן שני גורמים המוזכרים.

ד"ר אילן זמיר

ד"ר אילן זמיר סיים את לימודי הרפואה באוניברסיטת מוסקבה ועבד שנתיים כמנהל מחלקת מיילדות ונשים ועסק במחקר במכון לחקר מחלות לב. בשנת 1972 עלה לישראל, עבד בבית החולים הממשלתי “רבקה זיו” בצפת, ולאחר מכן כמנהל מחלקת הרדמה בבית החולים “רמת-מרפא” בר”ג. כיום הוא מנהל רשת מרפאות לרפואה ולקוסמטיקה אלטרנטיבית.

השפעת נגרמת ע"י נגיפים (וירוסים) והיא מחלה מידבקת. וירוס השפעת תוקף את מערכת הנשימה, אף, גרון וריאות ובניגוד להתקררות, השפעת מתחילה באופן פתאומי ותופיע בדרך כלל עם הסימפטומים הבאים: חום, כאבי ראש, עייפות, שיעול יבש, כאבי גרון, נזלת, וכאבי שרירים. כל אחד יכול ללקות בה, אולם דרגת חומרתה משתנה מאדם לאדם.

רוב האנשים החולים בשפעת יבריאו תוך שבוע עד שבועיים, אך חלק מהחולים עלולים לפתח סיבוכים מסוכנים כתוצאה מהמחלה. סיבוכים ממחלת השפעת עלולים לקבל אנשים מעל גיל 65, אנשים בכל גיל שהם חולי לב, אסתמה, סוכרת, ריאות וכן ילדים עם מערכת חיסונית חלשה. הסיבוכים שהשפעת יכולה לגרום הם: דלקת ריאות, ברונכיט, סינוסיטוס, דלקות אוזניים ועוד. בחולים כרוניים, למשל חולי אסטמה, ההתקפים יהיו תכופים יותר בזמן המחלה. חולי לב יחושו הרעה במצבם כתוצאה מהשפעת.

בעוד מועד

השפעת מועברת באמצעות שיעול, התעטשות, או תוך כדי דיבור, הווירוס חודר לאף, לגרון או לריאות ומתחיל להתרבות שם. הסימפטומים מתחילים בין יום וארבעה לאחר שהווירוס נכנס לגוף. יש היכולים להידבק בווירוס השפעת ולא יופיעו אצלם סימפטומים כלשהם, אך עשויים להפיץ את הווירוס ולהדביק אנשים אחרים בו.

כאשר מתגלה השפעת יש להרבות בשתייה, להימנע מאלכוהול ומטבק. ליטול תרופות הומיאופתיות הפועלות תוך שעה- שעתיים לחיסול מוחלט של המחלה במידה ונטילת התרופה מתחילה מיידית לאחר הופעה של הסימפטומים הראשונים של שפעת. במובן זה רצוי להצטייד בתכשיר בעוד מועד במרכז לרפואה משלימה.

חשוב: שפעת נגרמת ע"י ווירוס ולכן אנטיביוטיקה אינה עוזרת לרפאה. הדרך הטובה ביותר להימנע מהמחלה היא לקבל חיסון על בסיס הומיאופטי בלבד. עוד לפני שמגיעים למניעה על ידי חיסון, צריך להקפיד תמיד על אמצעי מניעה יסודיים: הקפידו לרחוץ את הידיים לעיתים קרובות, כדי למנוע העברת נגיפים. הימנעו משהות במחיצת אדם שלקה בהצטננות, או משהות במקומות צפופים ולא מאווררים בעונות בהם נפוצה השפעת.

שעת מלח

בשנים האחרונות נפוצה שיטת טיפול חדשה-ישנה, טיפול על ידי שהיה בחדר מלח. חדר כזה מצוי למשל, במרכז לרפואה המשלימה בירושלים ובמקומות אחרים. הטיפול בחדר המלח קרוי ספלאותרפיה, והינו קיים כ-2500 שנה, הלוחמים האינדיאנים הפצועים היו נשלחים לשהייה במכרות מלח ומושקים במי מלח, באיטליה היו נשלחים חולי שיגרון, דלקת פרקים ומחלות נשימה למערות מלח וכו'. השלב הבא היה הקמת "חדרי מלח" המחקים את התנאים הטבעיים במכרות המלח.

משנות החמישים של המאה הקודמת ואילך מדינות רבות באירופה אימצו את הספלאותרפיה וחצבו מכרות מלח בעומקים של מאות מטרים. בחלק מהמקומות נוסדו בתי חולים של ממש מתחת לפני השטח עם קומות בעומקים שונים למס' סוגים של טיפולים.

בויליצ'קה שבפולין ישנה "עיר מלח": תשע קומות. מאתיים וחמישים (!) קילומטרים של מנהרות תמוכות בקורות עץ מוארות, אולמות, פסלי ענק, מעברים תת קרקעיים, אגמים ועוד, מתוכם שלושה קילומטרים של מסלול תיירות והשאר אתרי טיפול ומכרות פעילים.

הוכח מדעית כי מספיקה שעה ביום של נשימת אויר מטוהר ע"מ להחזיר את המערכת החיסונית בגוף לאיזון ולשיפור משמעותי של דרכי הנשימה, ולשיפור של 80% במבוגרים ו- 100% בילדים. השיטה הגיעה בשנים האחרונות אף לישראל, וישנם כיום 10 חדרי מלח פעילים, ברחבי הארץ.

טיפולים נוספים

מעבר לכך ניתן להמליץ על עצות וסגולות מתחום ההומיאופתיה ו"תרופות סבתא" הנמצאות בשימוש עמים רבים מאות בשנים, לטיפול בהצטטנות והשפעת. בהופעת הסימנים הראשונים של ההתקררות (עליית החום, שיעול, נזלת, כאבי ראש, חולשה) יש לערבב חצי ליטר חלב חמים עם ביצה טריה, להוסיף כפית דבש, כפית חמאה וחצי כפית סודה לשתיה. לערבב היטב ולשתות לפני השינה. בבוקר ייעלמו כל התסמינים.

בנוסף, ממולץ להרטיב צמר גפן במעט אלכוהול של 20%-30% ולשפשף בעדינות מספר פעמים ביום את תעלות האוזניים והנחירים.

לערבב כפית דבש עם 2 כפיות מיץ סלק חי (לא מבושל), לטפטף 5 טיפות בכל נחיר 4 פעמים ביום. לילדים, מועיל מאד לטפטף בתוך האף תערובת של 2/3 מיץ גזר ו1/3 מיץ בצל מספר פעמים ביום. לתינוקות מומלץ לשטוף את האף מספר פעמים ביום על ידי תמצית תה ירוק ביחס של כפית לכוס מים רותחים, לסנן ולהחדיר ע"י מזלף.

ד”ר אילן זמיר

Back To The Top